Profesjonalne Usługi Prawne dla Obywateli Izraela
– Roszczenia Nieruchomościowe, Reprywatyzacja,
Potwierdzenie Obywatelstwa Polskiego,
Regulowanie Praw Spadkowych
oraz Skuteczna Obrona przed Zasiedzeniem
Nazywam się Marcin Meller i jestem adwokatem specjalizującym się w kompleksowej obsłudze prawnej
obywateli Izraela w zakresie roszczeń dotyczących nieruchomości w Polsce, reprywatyzacji, potwierdzenia obywatelstwa polskiego, regulowania praw spadkowych oraz skutecznej obrony przed postępowaniami o zasiedzenie. Moje wieloletnie doświadczenie oraz głęboka wiedza z zakresu prawa polskiego i międzynarodowego pozwalają mi skutecznie reprezentować interesy moich klientów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Roszczenia Żydowskie Dotyczące Nieruchomości w Polsce
Pomagam w odzyskiwaniu nieruchomości, które zostały utracone przez rodziny żydowskie w wyniku II wojny światowej oraz w okresie powojennym. Dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu, wspieram klientów w procesach restytucji, reprywatyzacji oraz dochodzeniu roszczeń majątkowych.
Roszczenia Reprywatyzacyjne
Reprywatyzacja to proces zwrotu nieruchomości, które zostały odebrane ich prawowitym właścicielom w czasach PRL. Specjalizuję się w prowadzeniu spraw reprywatyzacyjnych, zapewniając kompleksową obsługę prawną – od analizy dokumentów, przez przygotowanie wniosków, po reprezentację przed sądami i organami administracyjnymi.
Potwierdzenie Obywatelstwa Polskiego
Dla wielu obywateli Izraela, których przodkowie pochodzili z Polski, uzyskanie potwierdzenia obywatelstwa polskiego jest kluczowe dla zachowania więzi z krajem przodków. Potrzeba taka równiez wynikać może z przyczyn czysto praktycznych , bowiem uzyskanie potwierdzenia obywatelstwa polskiego przez izraelskiego klienta jest równoznaczne z uzyskaniem obywatelstwa Unii Europejskiej oraz otwiera drogę do uzyskania polskiego paszportu. Oznacza to zarówno sowbodę w podróżowaniu po Unii Europejskiej , jak i swobodę w szerokim obrocie gospodarczym na terenie Polski , w tym możliwość swobodnego nabywania nieruchomości na terenie Polski . Pomagam w przygotowaniu dokumentacji, prowadzę postępowania administracyjne oraz reprezentuję klientów przed urzędami i konsulatami, aby uzyskać potwierdzenie polskiego obywatelstwa na podstawie pokrewieństwa.
Regulowanie Praw Spadkowych
Specjalizuję się w regulowaniu praw spadkowych obywateli Izraela do nieruchomości położonych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Oferuję kompleksową pomoc w:
Ustaleniu spadkobierców zgodnie z polskim prawem spadkowym.
Potwierdzeniu praw rzeczowych do nieruchomości.
Prowadzeniu postępowań spadkowych przed polskimi sądami.
Rozwiązywaniu skomplikowanych kwestii prawnych związanych z dziedziczeniem nieruchomości, w tym tych, które mają długą i złożoną historię.
Skuteczna Obrona przed Postępowaniami o Zasiedzenie
Władające nieruchomościami Gminy lub inne podmioty często podejmują próby zasiedzenia nieruchomości, które historycznie należały do rodzin żydowskich. Specjalizuję się w skutecznej obronie zagranicznych klientów przed takimi roszczeniami. Oferuję:
Analizę podstaw prawnych roszczeń o zasiedzenie.
Przygotowanie strategii obrony, w tym zgromadzenie niezbędnych dowodów.
Reprezentację przed sądami w postępowaniach o zasiedzenie.
Działania mające na celu zabezpieczenie praw własności moich klientów.
Poszukiwania Archiwalne
W procesach restytucji, reprywatyzacji oraz potwierdzania obywatelstwa kluczowe znaczenie mają dokumenty archiwalne. Oferuję profesjonalne usługi w zakresie poszukiwań:
Tytułów własności oraz dokumentów związanych z historią nieruchomości.
Ksiąg wieczystych – prowadzę analizę historycznych i współczesnych zapisów.
Archiwalnych spraw sądowych i postępowań administracyjnych – wyszukuję dokumenty w Archiwach Państwowych, Instytucie Pamięci Narodowej (IPN) oraz innych instytucjach. Współpracuję z archiwistami, historykami oraz ekspertami, aby dotrzeć do niezbędnych informacji.
Współpraca z Tłumaczem Przysięgłym z Języka Hebrajskiego
W przypadku dokumentów w języku hebrajskim zapewniam współpracę z wykwalifikowanymi tłumaczami przysięgłymi, którzy gwarantują precyzyjne tłumaczenia niezbędne do prowadzenia spraw prawnych w Polsce.
Współpraca z Gminami Żydowskimi
Współpracuję z Gminami Żydowskimi w Polsce, aby wspierać moich klientów w procesach restytucji oraz odzyskiwania nieruchomości. Dzięki tej współpracy mogę skuteczniej działać na rzecz zachowania dziedzictwa żydowskiego w Polsce.
Skontaktuj się ze mną!
Jeśli jesteś obywatelem Izraela i poszukujesz profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie roszczeń nieruchomościowych, reprywatyzacji, potwierdzenia obywatelstwa polskiego, regulowania praw spadkowych, obrony przed zasiedzeniem lub poszukiwań archiwalnych, zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i pomogę w rozwiązaniu Twojej sprawy.
Powyższy zakres usług dotyczy również obywateli innych państw narodowości żydowskiej. W ramach mojej praktyki zawodowej prowadziłem podobne sprawy dla klientów z Brazylii, USA, Szwecji, Angli, Francji, Niemiec, Kanady.
Prowadzę również postępowania o zwroty dotyczące nieruchomości o nieruegulowanym stanie prawnym do dnia dzisiejszego , będące we wieloletnim władaniu i zarządzie jednostek samorządu terytorialnego (Gminy miejskie , Powiaty , itp.) pomimo istnienia ważnego tytułu prawnego należącego do nieżyjących krewnych zagranicznych klientów , zapewniam skuteczną obronę praw własności nieruchomości przez roszczeniami sądowymi jednostek samorządu terytorialnego o odebranie prywatnego tytułu własności w drodze instytucji zasiedzenia.
Obecnie można ubiegać się o zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez Skarb Państwa na cele publiczne na podstawie następujących ustaw:
– ustawy z dnia 12 marca 1958 r. o zasadach i trybie wywłaszczania nieruchomości (Dz. U. z 1974 r. poz. 64 oraz z 1982 r. poz. 79),
– ustawy z dnia 22 maja 1958 r. o terenach dla budownictwa domów jednorodzinnych w miastach i osiedlach (Dz. U. poz. 138, z 1961 r. poz. 47 i 159 oraz z 1972 r. poz. 192),
– ustawy z dnia 31 stycznia 1961 r. o terenach budowlanych na obszarach wsi (Dz. U. z 1969 r. poz. 216, z 1972 r. poz. 312 oraz z 1985 r. poz. 99),
– art. 22 ustawy z dnia 14 lipca 1961 r. o gospodarce terenami w miastach i osiedlach (Dz. U. z 1969 r. poz. 159, z 1972 r. poz. 193 oraz z 1974 r. poz. 84),
– ustawy z dnia 6 lipca 1972 r. o terenach budownictwa jednorodzinnego i zagrodowego oraz o podziale nieruchomości w miastach i osiedlach (Dz. U. poz. 192, z 1973 r. poz. 282 oraz z 1985 r. poz. 99)
– oraz do nieruchomości wywłaszczonych na rzecz państwowych i spółdzielczych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, jak również do gruntów wywłaszczonych na podstawie odrębnych przepisów w związku z potrzebami Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Ponadto obszar mojej praktyki dotyczy również sytuacji faktyczno prawnych w których nieruchomości zostały przejęte przez Skarb Państwa na podstawie :
− dekretu PKWN z 6 września 1944 r. o przeprowadzeniu reformy rolnej oraz przepisy wydane na podstawie tego dekretu,
− dekretu PKWN z 12 grudnia 1944 r. o przejęciu niektórych lasów na własność Skarbu Państwa,
− dekretu z 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy,
− ustawy z 3 stycznia 1946 r. o przejęciu na własność Państwa podstawowych gałęzi gospodarki narodowej,
− dekretu z 8 marca 1946 r. o majątkach opuszczonych i poniemieckich,
− ustawy z 25 lutego 1958 r. o uregulowaniu stanu prawnego mienia pozostającego pod zarządem państwowym.